piątek, 18 kwietnia 2014

Oddaj swój głos :)

Dziś post zupełnie z innej beczki i - nie ukrywam - trochę interesowny.
Karmelki zaangażowały się w projekt "Pomysł na firmę".


Pomysłem, który Karmelki dopingują i wspierają, są specjalistyczne rusztowania do stosowania w szybach windowych. Pomysł, który bardzo uprościłby pracę wszystkim mającym do czynienia z branżą dźwigową.
Oczywiście, wygraną są pieniądze, które będzie można przeznaczyć na realizację tego pomysłu. O szczegółach samego projektu można poczytać tutaj.

Dlatego będę wdzięczna każdemu, kto zechce wejść na stronę:
http://pomyslnafirme.pl/pomysl/539-specjalistyczne-rusztowanie-do-stosowania-w-szybach-windowych
i oddać swój głos na ten projekt. Liczy się każdy z nich i za każdy z nich dziękuję. Jeśli możecie, udostępnijcie wiadomość dalej. :)

10 komentarzy:

 1. A i tak zwyciężą ci, którzy mają krewnych i znajomych królika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie wiadomo, a głos warto oddać.

   Usuń
  2. Wygrają Ci z szeroką siatką znajomych. Wystarczy spojrzeć: są dwa pomysły z produkcją odzieży owzorowanej haftami. Jeden jest w ścisłej czołówce (na pierwszym miejscu) i ma głosy idące w setki, drugi nie ma wcale popleczników. Po krókim opisie produktu nie dostrzegam między nimi wielkiej różnicy w koncepcji. Podobnie sprawa ma się z produkcją odzieży ręcznie malowanej. Jest kilka takich pomysłów, ale jeden jest w ścisłej czołówce. Też mi odkrycie.
   A miały ponoć być wybierane pomysły innowacyjne, nowoczesne, niestandardowe...
   Jakoś nikt nie głosuje na np. (żeby nie było, dlatego dam przykład niekarmelkowy) próbę stworzenia czegoś arduinopodobnego dla dzieci.
   Furorę robią ciuchy z nadrukiem warzyw. Nawet nie wiadomo dobrze co to za linia odzieżowa, ale głosów ma z górnej półki. To jest ta innowacyjność. Wysoko jest też jakaś marka odzieżowa, gdzie przecież ocenia się design, którego nie widać. No ale ludzie głosują.
   Kameralna restauracja japońska to niebywale nowoczesny pomysł wart dofinansowania? Bo to wpływa na rozwój naszej gospodarki? Bo to coś odkrywczego?
   Niestety, ten konkurs nie odkrywa niszowych, innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań ale wyłania zwycięzcę na największą liczbę zmobilizowanych znajomych.

   Usuń
  3. Zmobilizujmy więc jak największą ilość naszych znajomych i znajomych karamelkowych a wtedy może i niszowy ciekawy oraz innowacyjny projekt będzie miał szansę na zwycięstwo :) W. :)

   Usuń
  4. Jeżeli losy pomysłów oddaje się w ręce szerokiego grona odbiorców, to wiadomo, że każdy z nich innowacyjność postrzega inaczej.
   Ale mobilizujmy się, i pokażmy, że jesteśmy :)

   Usuń
  5. No to dlaczego tego postrzegania innowacyjności nie dzielą na dwóch producentów odzieży ozdobionej haftem?

   Usuń
  6. Jeżeli mamy takie postrzeganie innowacyjności jak w tym konkursie, to nie dziwi mnie to, że jesteśmy 100 lat za murzynami. Z taką mentalnością to 2 tysiące brutto to już zbyt dużo. Nadajemy się tylko na pastuchów bydła i monterów telewizorów przy koreańskiej taśmie produkcyjnej. Ciemnogród, zacofanie i ciemna dupa a nie rozwój gospodarczy nam pisane.

   Usuń
  7. Myślę, że ci którzy głosują - głosują na pomysł (i to najczęściej znajomego), nie wnikając w założenia organizatorów. Może sprawiedliwiej byłoby, gdyby spośród wszystkich projektów organizatorzy wybrali kilkadziesiąt i wtedy oddali pod osąd "ludu".

   Usuń
 2. Ja zagłosowałem - zagłosuj i Ty! :o)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...